Te trzy hacki żywieniowe poprawią twoją produktywność

Zanikanie w twojej 3pm rozmowy konferencyjnej? Zmagając się z ładowaniem przez pozornie niekończącą się listę rzeczy do zrobienia? Okazuje się, że możesz jeść swoją drogę do bardziej produktywnego dnia. Te trzy wskazówki żywieniowe pozwolą ci wejść na właściwe tory.

Właściwa przekąska


Głód to wróg numer jeden koncentracji i skupienia. Jasne, nie chcesz podjadać przez cały dzień - ale możesz potrzebować podwieczorku, gdy poranne spotkania przeciągają się do popołudnia. Dzięki, gadatliwy Chad na spotkaniu o 11 rano.

Jasne, wszyscy wiemy, że ciastka i czekoladki w biurowej kuchni nie są najlepszym wyborem żywieniowym. Jednak odkładając na bok zdrowotne pułapki, cukrowy krach po nich sprawi, że to długie popołudnie wyda się o wiele dłuższe. Aby tego uniknąć i pozostać produktywnym, szukaj przekąsek zawierających dobre źródło białka, które mają stosunkowo niską zawartość węglowodanów i są wolne od cukru rafinowanego. To powstrzyma Cię przed bieganiem do automatu godzinę później (wszyscy tam byliśmy).

Klasycznym rozwiązaniem jest mieszanka orzechów i nasion, która stanowi dobre źródło białka i zdrowych tłuszczów. Migdały i orzechy laskowe są zarówno świetnym wyborem, oferują skoncentrowane źródło witaminy E, która jest krytyczna dla zdrowia poznawczego. Orzechy włoskie są również pożywną opcją, dzięki ich kwasom tłuszczowym omega-3, które wspierają zdrowie mózgu. Jeśli orzechy nie są twoją rzeczą, zdecyduj się na świetnej jakości chude białko o niskiej zawartości węglowodanów, po prostu wymieszaj z wodą lub niesłodzonym mlekiem migdałowym.

Innym najlepszym wyborem przekąsek, który co prawda jest trochę w lewo od pola, jest dobrej jakości rosół z kości wołowej lub kurczaka. Bądźmy szczerzy, to nie jest batonik Snickers. Ale to zdrowy komfortowy pokarm, który jest zaskakująco sycący, z około 10g białka na porcję. Plus, oferuje mnóstwo zdrowych korzyści - ma właściwości przeciwzapalne, wspiera układ odpornościowy i jest świetny dla jelit i trawienia. Bonus: rozgrzeje cię, gdy w biurze klimatyzacja ustawiona jest na tryb arktyczny.

Nabierz tłuszczu

Cóż, dobre tłuszcze dietetyczne w każdym razie. Twój mózg to prawie 60% tłuszczu - potrzebuje tłuszczu dietetycznego do prawidłowego funkcjonowania. Wbrew temu, czego uczono nas w przeszłości, diety niskotłuszczowe są jednym z najgorszych wyborów, jakich możesz dokonać dla swojego zdrowia poznawczego. Aby utrzymać ostrość swojego mózgu i pamięci, powinieneś włączyć do swojej diety zdrowe tłuszcze jednonienasycone. Badanie w Annals of Neurology wykazało, że kobiety, które miały ich duże ilości, miały lepsze funkcje poznawcze w ciągu czterech lat. Pomyśl o orzechach, oliwie z oliwek i ulubieńcu millenialsów, awokado. Rozbij avo, a nie będziesz zmagać się z przypomnieniem sobie siódmego punktu działań z ostatniego spotkania.

Kwasy tłuszczowe omega-3, które są rodzajem wielonienasyconego tłuszczu, są również niezbędne dla funkcjonowania mózgu. Pomagają one poprawić uczenie się i pamięć, a także pomagają odeprzeć bardziej poważne problemy, takie jak depresja i demencja. Analiza w czasopiśmie Nature Reviews Neuroscience wykazała, że te kwasy tłuszczowe są kluczowe dla wspierania synaps w mózgu. Synapsy łączą neurony i zapewniają krytyczne funkcje. "Kwasy tłuszczowe omega-3 wspierają plastyczność synaptyczną i wydają się pozytywnie wpływać na ekspresję kilku cząsteczek związanych z uczeniem się i pamięcią, które znajdują się na synapsach" - powiedział główny autor przeglądu, Fernando Gómez-Pinilla, profesor neurochirurgii i nauk fizjologicznych UCLA. "Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne do normalnego funkcjonowania mózgu".

Najlepszym źródłem są dziko łowione tłuste ryby, takie jak makrela, łosoś i tuńczyk. Istnieją również źródła roślinne, takie jak orzechy włoskie i nasiona chia. Take-home: upewnij się, że twoje obiady w pracy są bogate w dobre tłuszcze - i wolne od szkodliwych tłuszczów, takich jak te znajdujące się w toksycznych olejach roślinnych i nasionach.

Pij!

Z pewnością chcielibyśmy, aby nasza rada dotyczyła pójścia na wino po pracy - ale picie wody przez cały dzień będzie bardziej produktywne. Nawet bardzo łagodne odwodnienie może wpłynąć na twoją koncentrację, odkryły dwa badania z University of Connecticut. Jedno z nich wykazało, że łagodne odwodnienie powodowało u kobiet bóle głowy, zmęczenie i trudności z koncentracją. Kobiety, które były odwodnione, postrzegały również zadania jako trudniejsze. Inne badanie University of Connecticut przeprowadzone na mężczyznach wykazało, że łagodne odwodnienie spowodowało pewne trudności z zadaniami umysłowymi, szczególnie w obszarze czujności i pamięci roboczej. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz przed pracą, czy nie - nawodnienie ma znaczenie. Oba badania wykazały, że nie ma znaczenia, czy dana osoba właśnie spacerowała przez 40 minut na bieżni, czy po prostu siedziała - negatywne skutki łagodnego odwodnienia były takie same.

Prawdziwym problemem jest to, że zanim poczujesz pragnienie - jesteś już odwodniony. "Nasze uczucie pragnienia nie pojawia się tak naprawdę, dopóki nie jesteśmy odwodnieni w 1 lub 2 procentach" - mówi Lawrence Armstrong, jeden z głównych naukowców badania. "Do tego czasu odwodnienie jest już ustawione i zaczyna wpływać na to, jak nasz umysł i ciało działają". Jasne, nie jest to najbardziej ekscytująca rada - ale konieczne jest ciągłe popijanie, aby zachować koncentrację.

THR1VE posiada gamę zdrowych gotowych posiłków i przekąsek, które mogą być dostarczone do Twojego domu lub biura. Ciesz się pyszną mocą niezwykłego zdrowia każdego dnia! Zapoznaj się z ofertą tutaj.

Autor

Małgorzata Ochocka

Redakcja dabrowskiejdieta.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

E-mail: kontakt@dabrowskiejdieta.pl

Witaj na naszym blogu żywieniowym! Sprawdź nasze artykuły i porady dotyczące zdrowego odżywiania i zdrowych nawyków żywieniowych, a także wszelkiego rodzaju diety i porady zdrowotne. Zapraszamy do lektury!