Tajniki zdrowego trybu pracy

Nasza dietetyk Shannon Young dzieli się swoimi najważniejszymi wskazówkami, jak zachować zdrowie w pracy.

W pracy spędzasz dużo czasu, dlatego ważne jest, by w ciągu tygodnia pamiętać o swoim zdrowiu, zwłaszcza że coraz więcej badań dowodzi, że zdrowi pracownicy są bardziej produktywni i mają większą determinację.

Dlaczego więc nie poświęcamy więcej czasu na dbanie o siebie w pracy? Niestety, odpowiedzią numer jeden jest "brak czasu". Nie potrzeba jednak wiele czasu, aby wspierać zdrowsze opcje. Poniżej przedstawiamy pięć prostych rozwiązań, które możesz dodać do swojego tygodnia pracy, aby zachować zdrowie w pracy.

Jedz zdrowy lunch
Jedzenie ma bezpośredni wpływ na nasze zdolności poznawcze, dlatego zła decyzja podjęta podczas lunchu może zepsuć całe popołudnie. Robienie przerwy na lunch i odżywianie mózgu zdrową żywnością oznacza bardziej produktywne popołudnie i ma pozytywny wpływ zarówno na samopoczucie fizyczne, jak i emocjonalne. Pamiętaj, by w posiłkach znalazły się kolorowe warzywa, dobrej jakości białko i tłuszcze.

Dbaj o nawodnienie
Optymalne funkcjonowanie naszego mózgu zależy od odpowiedniego nawodnienia, a odwodnienie może mieć negatywny wpływ na zdolność koncentracji i może powodować utratę pamięci, mgłę mózgową i bóle głowy, które nie są idealne, gdy jesteś na ważnym spotkaniu lub próbujesz dotrzymać terminu. Dąż do wypijania 2-3 litrów płynów dziennie.

Właściwe przekąski
Wybór odpowiedniej przekąski może pomóc Ci przetrwać popołudnie i poprawić pamięć i koncentrację. Wybieraj coś bogatego w składniki odżywcze, takie jak orzechy i nasiona, które doskonale wspomagają pracę mózgu. Są pełne składników odżywczych, które poprawiają pamięć, koncentrację, zdolności motoryczne i jasność umysłu.

Ruszaj się
Może to być zarówno chodzenie po schodach lub podchodzenie do biurka kolegi zamiast wysyłania wiadomości e-mail, jak i spacer w przerwie na lunch lub zajęcia na siłowni - nie ma znaczenia, co to jest... po prostu się ruszaj. Czy słyszałeś o chodzeniu na spotkania? Wyjdź z sali posiedzeń zarządu i zorganizuj spotkanie z udziałem spacerowiczów. Pobudzi to przepływ krwi i sprawi, że popłyną soki twórcze.

Zarządzaj stresem
Rób przerwy w ciągu dnia, aby naładować akumulatory i zachęć swój zespół do tego samego. Takie krótkie przerwy w ciągu dnia zwiększają produktywność, co oznacza, że na dłuższą metę wykonasz więcej pracy. Przerwy na głębokie oddychanie i krótkie spacery poza biurem to fantastyczne sposoby na szybką walkę ze stresem, a w dłuższej perspektywie - na zwiększenie ogólnej wydajności.

Autor

Małgorzata Ochocka

Redakcja dabrowskiejdieta.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

E-mail: kontakt@dabrowskiejdieta.pl

Witaj na naszym blogu żywieniowym! Sprawdź nasze artykuły i porady dotyczące zdrowego odżywiania i zdrowych nawyków żywieniowych, a także wszelkiego rodzaju diety i porady zdrowotne. Zapraszamy do lektury!