Na czym polega dieta keto?

Czy chcesz stać się najszczuplejszą, najzdrowszą i najbardziej energiczną wersją siebie? Rozważ dietę ketogeniczną - jest ona poparta naukowo i przynosi rzeczywiste rezultaty!

Ta dieta o niskiej zawartości węglowodanów może pomóc zmienić Twój wygląd, samopoczucie i wyniki w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Pomyśl o: bezwysiłkowej utracie tłuszczu, zwiększeniu i ustabilizowaniu poziomu energii, poprawie jasności umysłu i zmniejszeniu ryzyka wystąpienia wielu chorób.

Podstawy
Jak więc zacząć? Większość dietetyków zaleca ograniczenie całkowitej ilości spożywanych węglowodanów do 50 g dziennie lub mniej, skupiając się na inteligentnych węglowodanach o niskim indeksie glikemicznym i wysokiej zawartości błonnika oraz eliminując cukry dodane. Pomoże to w przejściu do tak zwanej "ketozy odżywczej". Ideą jest zjedzenie talerza pełnego warzyw, zwieńczonego porcją białka wielkości dłoni, a następnie udekorowanie go tłuszczami. To żywieniowe przejście na wysokiej jakości białka, zdrowe tłuszcze i warzywa o wysokiej zawartości błonnika, zmienia również sposób, w jaki Twój organizm spala energię. Krótko mówiąc, będziesz przede wszystkim spalać tłuszcz zamiast węglowodanów jako paliwo. Faktem jest, że wszyscy mamy zdolność do przełączania się między spalaniem węglowodanów i tłuszczów na paliwo, ale większość z nas nigdy nie korzysta ze ścieżki tłuszczowej przez dłuższy okres czasu, ponieważ jemy węglowodany co trzy godziny. Brzmi znajomo?

Jak długo to trwa?
Aby uzyskać keto system energetyczny humming, i zacząć czerpać z przechowywanej tkanki tłuszczowej dla energii, trzeba zobowiązać się do pójścia "keto" dla dowolnego miejsca od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od osoby. Dobry punkt wyjścia? Eksperymentuj przez okres dwóch tygodni, zgodnie z protokołem THR1VE. Jak zawsze, sprawdź ze swoim pracownikiem służby zdrowia przed rozpoczęciem, zwłaszcza jeśli masz jakieś konkretne pytania lub obawy. Wspaniałą wiadomością jest to, że dowody antropologiczne pokazują, że zostaliśmy zaprojektowani, aby używać tłuszczów jako paliwa - więc powinieneś zobaczyć i poczuć korzyści dość szybko.

Bonus!
Nie tylko stracisz nadmiar tkanki tłuszczowej z czasem, aby osiągnąć swoją idealną wagę, ale będziesz stukać w stale dostępne źródło energii. To eliminuje wzloty i upadki diety zdominowanej przez węglowodany. Wiele osób zgłasza również zwiększony poziom jasności umysłu i wydajności, ponieważ mózg funkcjonuje optymalnie na ketonach, wśród wielu innych korzyści.

Chcesz przejść na keto?

Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

1. Jedz więcej tłuszczu
Tak, jako sprzeczne z intuicją, jak może się wydawać, idąc keto jesz tłuszcz, aby stracić tłuszcz. Zwiększ swoje spożycie "zdrowych tłuszczów", w tym oliwy z oliwek, oleju kokosowego i masła karmionego trawą. Unikaj wywołujących stan zapalny przetworzonych olejów i tłuszczów, takich jak oleje roślinne, przemysłowe i z nasion. Zainteresowany spożywaniem większej ilości zdrowych tłuszczów? Uwielbiamy książkę The Big Fat Surprise autorstwa Niny Teicholz.

2. Rozważ post przerywany
Przerywany post to taki, w którym zmniejszasz okno czasowe każdego dnia, w którym spożywasz jedzenie do około 8 godzin (istnieje wiele filozofii, ale jest to nasza preferowana). Na przykład jedzenie między 12pm-8pm każdego dnia, równa się 16 godzinnemu okienku na czczo. Jest to prosty i wygodny sposób na obniżenie poziomu glukozy i przejście na spalanie tłuszczu. Zapewniając wszystkie posiłki spożywane w oknie są odżywcze gęste, i odpowiednio kontrolowane porcji, można również bez wysiłku zmniejszyć kalorii do dalszej poprawy utraty tłuszczu.

3. Zmniejsz objętość treningu, skup się na intensywności
Wiemy, że zmniejszenie ogólnej objętości treningu jest z wielu względów sprzeczne z intuicją. Jednak najważniejsze jest, aby zapewnić sobie możliwość zmniejszenia ilości kalorii i przejścia na spalanie tłuszczu bez zwiększania kortyzolu, utraty mięśni i obniżenia metabolizmu. Chcemy zachować, a nawet wzmocnić prozdrowotne mięśnie, zrzucając jednocześnie nadmiar tkanki tłuszczowej. Trening powinien być krótki, rzadki i intensywny, zobacz nasz protokół THR1VE, aby uzyskać szczegółowe zalecenia. Ten model treningu pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas, jednocześnie poprawiając efekt końcowy. Wygrana!

Autor

Aleksandra Bluszcz

Redakcja dabrowskiejdieta.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

E-mail: kontakt@dabrowskiejdieta.pl

Witaj na naszym blogu żywieniowym! Sprawdź nasze artykuły i porady dotyczące zdrowego odżywiania i zdrowych nawyków żywieniowych, a także wszelkiego rodzaju diety i porady zdrowotne. Zapraszamy do lektury!