Jak utrzymać motywację na siłowni

Jeśli zdarzyło Ci się wcisnąć drzemkę podczas porannego treningu lub "pracować do późna" podczas sesji na siłowni po pracy - może być na to prosty sposób. Poprosiliśmy lekarza i szefa kuchni Scotta Goodinga o jego wskazówki. Okazuje się, że tylko trzy małe zmiany mogą pomóc utrzymać motywację i zwiększyć wyniki.

Skup się na jakości, nie na ilości

Codzienne robienie ogromnej sesji na siłowni to przepis na wypalenie. Aby zachować motywację na dłuższą metę, nie przetrenuj się. Twoja uwaga powinna skupić się na jakości, a nie ilości na siłowni. "Zawsze chłosta siebie z czasem narazi cię na kontuzje, choroby lub skompromitowany układ nerwowy" - mówi PT, szef kuchni i ambasador THR1VE Scott Gooding. "O wiele lepiej jest trenować mądrzej, zamiast skupiać się na objętości. Upewnij się, że dajesz swojemu układowi nerwowemu i mięśniom czas na naprawę i odzyskanie sił po poprzedniej sesji."

Górna wskazówka: "Spróbuj spowolnić rzeczy i włączyć sesję rozciągania, sesję jogi, spacer lub trochę medytacji", mówi Gooding. "W tej kwestii - jeśli jesteś nowy w medytacji, może to być krótka sesja (1-2 min), która buduje się w czasie trwania z czasem - jak uczenie się i opanowanie nowego rzemiosła lub umiejętności. Zacznij od 1-2 minut i włącz to do swojego codziennego reżimu - istnieje wiele aplikacji do medytacji z przewodnikiem."

Wykorzystaj swoją sieć społecznościową

Ostatnie badanie z Case Western Reserve University wykazało, że nawet nowi bywalcy siłowni, którzy dostali zapłatę za chodzenie na siłownię, nadal byli mało prawdopodobni, aby pozostać zaangażowanymi na długi czas. Więc, jaki jest sekret motywacji? To może być twój najlepszy kolega. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Aberdeen wykazało, że posiadanie towarzysza ćwiczeń zwiększyło ilość wykonywanych ćwiczeń. Było to jeszcze większe, jeśli ich kolega z siłowni był emocjonalnie wspierający. Znajdź więc przyjaciela - lub poznaj go na sali gimnastycznej - i poświęć się kilku wspólnym sesjom w tygodniu.

Główna rada: zapisz sesje w swoim kalendarzu na początku tygodnia - tak jak każde inne spotkanie.

Zróżnicuj swój trening

"Kluczowe jest, aby mieć spójność z treningiem, ale nie oznacza to robienia tych samych rzeczy tydzień po tygodniu", mówi Gooding. Na przykład, jeśli jesteś fanem HIIT, możesz zrobić sprinty na plaży jednego dnia, sprinty w basenie następnego, a następnie interwały na rowerze na następną sesję. "Jeśli chodzi o trening siłowy, zbadaj alternatywne ruchy, które wywołują podobną lub lepszą reakcję", mówi Gooding. "Nasze ciała są niesamowicie dobre w dostosowywaniu się - to jeden z powodów naszego ewolucyjnego sukcesu. Dlatego konieczne jest, aby stresować nasze ciało na różne sposoby. W zależności od tego, jakie są twoje cele i modalność treningu, korzystne może być również włączenie sesji uzupełniającej lub dodatkowej."

Górna wskazówka: Gooding mówi, aby rozważyć włączenie tygodnia de-load lub tygodnia wolnego. "To może brzmieć przerażająco dla wielu wielbicieli fitnessu, ale w rzeczywistości pomoże ci w dłuższej perspektywie. Wrócisz ponownie ożywiony i gotowy, aby przenieść swój trening na następny poziom.

Autor

Natasza Jakubowska

Redakcja dabrowskiejdieta.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

E-mail: kontakt@dabrowskiejdieta.pl

Witaj na naszym blogu żywieniowym! Sprawdź nasze artykuły i porady dotyczące zdrowego odżywiania i zdrowych nawyków żywieniowych, a także wszelkiego rodzaju diety i porady zdrowotne. Zapraszamy do lektury!